Partner IBM

IBM Business partner badge

Společnost Kancelářské stroje staví na úzké spolupráci se společností IBM již od svých prvních krůčků na trhu informačních technologií v České a Slovenské republice. Poměrně brzy dosáhla nejvyšší úrovně partnerství – IBM Premier Business Partner, v roce 2017 nově Gold Business Partner, a pravidelně se umisťuje na prvních příčkách při každoročním hodnocení partnerů IBM.

Svoji spolupráci stavíme na dobré znalosti produktů IBM, certifikacích a hlubokých praktických zkušenostech s implementací jak národních, tak i mezinárodních projektů. Osobní zkušenosti našich pracovníků přesahují patnáct let práce s technologiemi IBM, v Kancelářských strojích zároveň pracuje i řada lidí, kteří v IBM začínali či získávali své klíčové dovednosti. Důležitý je i osobní rozměr a vazby mezi oběma společnostmi, které nám pomáhají řešit přání našich zákazníků rychle a efektivně.

Kancelářské stroje se z portfolia produktů IBM zaměřují zejména na hardwarovou platformu serverů System p, Power, System x, BladeCenter, Cluster systémů a odpovídající management nástroje. Společnost Kancelářské stroje získala rovněž prestižní ocenění IBM SystemX specialty a zařadila se tak do úzké skupiny high-tech partnerů IBM. Další významnou hardwarovou oblastí jsou systémy pro ukládání dat: storage servery řad DS a N, páskové zálohovací systémy, SAN sítě a příslušný software, tj. zejména nástroje jako Tivoli Storage Manager, TotalStorage Productivity Center či TotalStorage SAN Volume Controller.

Z oblasti softwaru se kromě management produktů rodiny Tivoli (bezpečnost, zálohování a správa dat) zaměřujeme na produkty WebSphere (portálové systémy a jejich realizace a integrace) a Lotus (Domino server, Notes, Quickr, Sametime a další nástroje pro týmovou spolupráci).

Kancelářské stroje mají aktuálně osm certifikovaných specialistů na různé produkty a technologie IBM. V oblasti serverů System p, System x a storage máme zároveň díky těmto certifikacím partnerství v té nejvyšší možné úrovni. Každoročně certifikace svých specialistů obnovujeme a staráme se o získávání nových znalostí v rámci pravidelných akreditovaných školení.

 

IBM BP Award CoTE

Získali jsme prestižní ocenění IBM Centre of Technical Excellence (CoTE) pro hardware, které každoročně uděluje společnost IBM partnerům, kteří, díky vývoji a zvyšování kvalifikace svých prodejních a technických odborníků, poskytují kvalitní a kvalifikované služby pro své klienty.

 

 

 

Společnost Kancelářské stroje je také častým subdodavatelem společnosti IBM v oblasti vybraných služeb, implementace specifických projektů pro klíčové zákazníky a v oblasti realizace virtualizace a vysoké dostupnosti. ibmZa účelem garance nejvyšší kvality služeb pro zákazníky IBM si nechala společnost Kancelářské stroje certifikovat některá svá vybraná řešení v rámci programu IBM Global Solutions Directory. Níže uvádíme odkazy na tyto certifikace.

KS OpenSource monitoring Tool

KS Virtual Remote Control Center

KS Helpdesk 2.0

Hlavní snahou společnosti Kancelářské stroje je v perfektním vztahu a partnerství se společností IBM pokračovat a rozvíjet je za účelem získávání nových společných a hlavně spokojených zákazníků.

Bližší informace o našem partnerství se společností IBM Vám zprostředkuje vedoucí projektového oddělení Vilém Fencl

Další informace o společnosti IBM naleznete na jejích webových stránkách  http://www.ibm.com